Hakkımızda

Ansayfa / Hakkımızda

"Saydam Tekstil", 1982 yılında "Yüksel Halı" adı ile hizmetlerine başlamış.

1994 yılından bu yana "Saydam Tekstil" adını alarak hizmetlerine devam etmiştir. 1982 yılından bu yana Gaziantep'te, müşterilerine modern halıda bir çok seçenek sunan "Saydam Tekstil", 1982'den bu yana geniş bir yelpazede büyümektedir.

“Kalitenin adı, Saydam Halı” sloganıyla, müşterilerin "Saydam Tekstil" üretimi halılara duyduğu sevgi ve bu sevgiden kaynaklanan, bu halıları kullanırken gösterdikleri dikkat ve özen anlatılmak istenmektedir.

"Saydam Tekstil", yaklaşık 5000m²'lik fabrika alanında, son teknoloji tezgahlarla üretim yapmaktadır. "Saydam Tekstil"1982 yılından bu yana halı, yolluk, paspas, rulo, seccade vb. ürünlerin üretimini ve ihracatını yapmaktadır. Üretilen koleksiyonlar, dünya genelinde, Irak, Filistin, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan, Romanya, İsrail ve Yunanistan'a ihraç edilmekle birlikte, Türkiye genelinde tüm şehirlerimize de ulaştırılmaktadır. Halıda da "moda" anlayışının gelişmesinde büyük yeri olan "Saydam Tekstil", renk ve desen çalışmalarına ağırlık vererek, bugün Türkiye'de halı denince akla ilk gelen isimlerin arasında yerini almıştır. 

Halı Koleksiyonları Mega, Madonna ve Panam olmak üzere üç ana gruptan oluşmaktadır. Kalite sırası ile Mega, Madonna ve Panam halıları müşterilerin memnuniyetini ön planda tutmak için sürekli yenilenmektedir. Firmanız "Saydam Tekstil", yılda yaklaşık 500.000m² halı üretimi yaparak Gaziantep'e, Türkiye'ye ve tüm dünyaya hizmette bulunmaktadır.